Avrasya’nın en büyük tarım fuarı olan Bursa Tarım ve Hayvancılık Fuarı’nda görücüye çıkan Massey Ferguson MF 5713 SL, ziyaretçilerden tam not aldı.

Yılın traktörünün ilk defa Bursa’daki tarım fuarında çiftçiyle buluştuğunu dile getiren AGCO Pazarlama Müdürü Özlem Aşcı, “Bu modelimizi ilk defa Bursa’da çiftçilerimize sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Burada lansmanını yaptığımız balya makinaları, biçerdöverler, yem-hasat makinaları ve yeni traktör modellerimiz ile ürün gamımız daha da genişliyor ve bu şekilde çiftçilerimizin tarım makinaları ihtiyaçlarının tamamını karşılamayı hedefliyoruz. Bugün, aldığı sayısız uluslararası ödül ve büyüyen pazar payıyla Massey Ferguson, şimdiye kadarki en güçlü ürün gamına sahip” diye konuştu.

Massey Ferguson’un, güvenilir ve kolay kullanılır ürünlerle Türk çiftçisine her zaman destek olduğunu vurgulayan Aşçı, şöyle devam etti:

Şimdi tüm tarım tipleri ve tarla büyüklüğüne uygun, daha fazla makine çeşitliliğine giderek bu pozisyonunu güçlendiriyor. Tüm MF 4700 modelleri son teknoloji 3,3 litrelik AGCO Power motor kullanmaktadır. Bu motor teknolojisi kendisini diğer Massey Ferguson traktöründe kanıtlamış olup olağanüstü yakıt ekonomisi ile yüksek güç ve tork sağlamaktadır.

AGCO Türkiye yatırımları devam ediyor

AGCO’nun, tarımsal ekipman tasarımı, üretimi ve dağıtımında dünyanın ileri gelen kuruluşlarından olduğuna işaret eden Aşçı, şirketin en büyük markalarından biri olan Massey Ferguson’un Türkiye’de ki önemine dikkat çekti. Türkiye’nin, Massey Ferguson için Avrupa/Afrika/Ortadoğu bölgesindeki en büyük satış pazarını temsil ettiğini kaydeden Aşçı, “Şu anda parkta kullanılan her üç traktörün birinden fazlası Massey Ferguson markasına ait. Bu nedenle markamız için Türkiye büyük bir öneme sahip. AGCO ve Massey Ferguson’un Türkiye’deki yatırımları da verilen öneme paralel olarak artarak devam ediyor. Bunun yanında bu yıl açılışını yaptığımız yeni ofis, yedek parça aktarma merkezi ve teknik eğitim merkezimiz ile Türkiye, AGCO için bir yedek parça ve teknik eğitim merkezi haline de geliyor. Bu merkezde sadece Türk çiftçilerine hızlı ve verimli hizmet vermekle kalmayıp dünya çapındaki birçok AGCO üretim tesislerine de yedek parça ihraç edecek” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here