Titan ve Goodyear Farm Tires’in tarımsal ürün müdürü Scott Sloan’a göre, yetiştiriciler traktörü postemergence bitkiler arasında çalıştırmıyorsa, ikili çalıştırmak için hiçbir neden yok. Titan Uluslararası’ın Goodyear süper tekli düşük yan duvarlarının (LSW) yeni boyutlarını sunmaya devam etmesinin nedenlerinden biri de budur. Aslında, Titan kısa süre önce dört tekerlekten çekişli traktörlerde kullanılabilen en geniş yüzdürme seçeneği olan yeni LSW1400 / 30R46’yi piyasaya sürdü.

Geleneksel lastiklerden farklı olarak, LSW lastikleri daha büyük bir kenar çapına ve daha küçük karaya ve daha büyük istikrar ve flotasyona sahip yan çeperlere sahiptir. Bununla birlikte, lastikler aynı dış çap ve ağırlık yük kapasitesini korurlar. Yakın zamanda Missouri’de yapılan bir araştırmada, neredeyse aynı New Holland T8.300 255-hp’lik mısır için iki benzer test arsa ekildi. traktörler. Bir traktöre ön kısımda standart 380 / 80R38 çiftler ve arkadaki ise 480 / 80R50 çiftler takılı iken, diğer traktöre arka kısımda Goodyear süper benzeri LSW1000 / 40R32 lastikler ve arkada LSW1100 / 45R46 süper single’lar takıldı.

Sonuçlar, Goodyear süper single’larının arsa sıklığının daha az olduğunu ve standart çiftlerin kullanıldığı alana kıyasla ortalama 1 dönümlük ortalama 5 bushel verim olduğunu gösterdi. İronik bir şekilde, test New Holland’ı T8 modellerinde bir fabrika seçeneği olarak Goodyear süper tek kurulumunu sunmaya ikna etmek için yeterliydi. Araştırmalar, traktörlerin% 80’inin fabrikaya dar çiftlerle donatılmış olduğunu gösteriyor, Sloan açıklıyor. Yine de üreticilerin yalnızca üçte biri sıralar arasında dolaşmaya ihtiyaç duyuyor. Maalesef, dar çiftler arasındaki sıkma sırası sıkıştırma sıklıkla bir lastiğin altındaki sıkıştırma işleminden daha ağır olur.

Bu nedenle, New Holland T8 MFWD modelleri fabrikadan Goodyear LSW1000 / 40R32 ön ve LSW1100 / 45R46 arka lastiklerle sunulacak. Titan’a göre, bu kombinasyon 2,716 inç toplam toprak temas alanına sahip. Bu, öndeki 420 / 85R34 çiftlerden ve arkadaki 480 / 80R50 ikililerden gelen 2.368 toplam temas alanına kıyasla% 20’lik bir iyileşme sunuyor.

MFWD ve 4WD traktörlerinin en son süper tekli kurulumuna ek olarak, Titan ayrıca püskürtücüler ve kombinezonlar için LSW flotasyon seçeneklerinin geniş bir serisini sunar.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here