Beit Yanai, İsrail’de kurulu HomeBiogas ; atık yiyecekleri ve organik atıkları ocakta yakmak üzere gaza çeviriyor. Kalan posayı da sıvı gübre olarak kullanabildiğiniz bu teknoloji ile arka bahçenizde kolaylıkla kurulumunu yapıp çalıştırabilirsiniz.

İçine her tür organik atığınızı atıp gazlaştırabileceğiniz HomeBioGas, içine atıkları koyduğunuz andan itibaren içinde bakteriler organik atıkları parçalayarak biogazı ayrıştırıyorlar.

HOMEBIOGAS

 

Homebiogas, (bu fiyat ülkemizde geçerli değil ) kısa süreliğine $995‘dan satışa çıktı. Sistem günde 5 kilogramlık yemek artığını, 14 kilogram hayvan gübresini veya bu gübre ve yemek artığının karışımını şeklinde çalışıyor. Günlük gaz çıkışı 6 kwh enerjiye eş değer bir büyüklükte.

Bu miktarda gaz üretimi 3 saatlik yemek pişirimine yeterli. Sistem içerik olarak et, balık, yağlar, ve günlük artıkları gaz haline çeviriyor ve bu sayede çevre dostu.

Sistemden çıkan gaz, ek düşük basınçla çalışan biogaz ekipmanlarıyla aydınlatmada ve su ısıtmada da kullanılabilir.

 

HOMEBIOGAS

 

Sistem, farklı noktalardaki ihtiyaçlar için kolaylıkla taşınabildiği için büyük avantaj sunuyor. Elektrik sorunu olan bölgelerde rahatlıkla ihtiyaca cevap verecek kapasite ve yeterlilikte. örnek olarak Avrupa Birliği, 40 adet HomeBioGas sistemi satın alarak bunu al-Awja’daki Filistinlilerin yaşadığı köye kurulmasını sağlayacak projeye fon sağladı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here