Milli Tarım Projesi

BAŞBAKAN YILDIRIM: ÇİFTÇİNİN KULLANDIĞI MAZOTUN YARISI BİZDEN…

Başbakan Binali Yıldırım, İzmir’in Ödemiş ilçesinde Milli Tarım Projesi’ni açıkladı.

Tarımda havza bazlı üretime destek verileceğini bildiren Yıldırım, “19 tane ürün belirledi Tarım Bakanlığı, bu ürünler hangi havzalarda daha iyi yetişiyor, daha az maliyetle yetişiyor bunları dağıttı. Onlara göre havza destekleri meydana geldi. Mesela bunlar içinde buğday her yerde desteklenecek.”dedi.

Desteklerin 12 aya yayılarak ödendiğini ve parça parça yapılan ödemenin çiftçiyi memnun etmediğini belirten Yıldırım “Yılda 2 sefer vereceğiz desteği, bir ekim zamanı bir de hasat zamanı. İlk destek nisan-mayısta, ikinci destek eylül-ekimde, onun dışında destek yok. Hiç değilse aldığımız paranın hayrını görelim.” dedi.

Hayvancılığa yönelik açıklamalarda da bulunan Başbakan, damızlığa yönelik ithalat yapılacağını, meralarda hayvancılık yapmak isteyenlere ıslah yapma şartıyla cüzi ücretle kiralama yapılacağını ifade etti.

Yıldırım, mazotla ilgili karar aldıklarını ifade ederek “Çiftçinin kullandığı mazotunun yarısı kendinden yarısı bizden. Bol bol ekin, Allah bin bereket versin. Hayırlı uğurlu olsun.” dedi.

Gelişmeler için takipte kalın !

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here