1 yıllık emeği 16 dakikada hızlandırılmış şekilde izleyeceksiniz. Lale dikiminden hasadına dek olan tüm süreçleri, güney batı Hollanda’da yerleşik Maliepaard Bloembollen‘in gözünden izleyin.

Şirkete ait 130 hektarlık lale tarlalarında, Hollanda’nın en büyüğü dolasıyla dünyanın da en büyük üretim alanında farklı tekniklerin uyumunu göreceksiniz.

– 50 ila 70 metrelik 6 sulama makarası ile sulama boomu,

– Challenger RoGator RG 645C ile kendinden itmeli sprey ile 36 metrelik genişlikte uygulama

– 2 adet  New Holland T6.160 Blue Power traktör üzerindeki 3 ve 1.80 metrelik genişlikte tesviye aparatı ile uygulama.

– Çiçek soğanlarını kaldırmada kullanılan New Holland T7.270 traktörü üzerinde Koops net biçerdöveri ve Ploeger AR-4W ile Earth Eater mobil yıkama makinesiyle  birlikte uyumla çalışma uygulaması.

– Çiçek soğanlarını dikmede kullanılan New Holland T7.270 traktörü üzerinde Koops 1.80m dikici ve 2x 1.50 Antha van Hienen dikicisinin çalışma uygulaması.

Bu laleler son müşteriye satış için değil soğan üretmek için üretilen tipler. Şirket tüm enerjisini bu lalelerden soğan üretmek için kullanacak. Soğanlar soğuk hava depolarında saklanmak üzere yaz aylarında hasat edilecekler. Son bahar aylarında da dikimi sağlanıp büyük olanları tüketicilere satılmak üzere satılarak yetiştirilip güzel lalelerin sürekliliği sağlanacaktır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here