İsveçli Husqvarna şirketi, motorlu testerelerde kullanılmak üzere ürettiği X-Cut modeli yeni zincirle orman ve bahçe ürünleri alanında önemli bir yeniliğe imza  attı. 110 milyon avro yatırımla üretimine başlanan zincirin, dünyanın büyük şirketleri arasındaki rekabetin boyutunu da değiştirmesi bekleniyor.

Şirketin merkezinin bulunduğu Jönköping’deki tarihi fabrikasında tanıtımı gerçekleştirilen X-Cut adı verilen motorlu testere zincirlerinin, bu alanda yeni bir dönemi başlatacağı belirtiliyor. 325 yıllık geçmişe sahip şirketin, uzun Ar-Ge çalışmalarının ardından geliştirdiği zincir, yumuşak, detaylı ve sürekli kesimin yanı sıra uzun testere ömrüne katkıda bulunmasıyla da öne çıkıyor. Şirketin ürün yelpazesi içinde önemli yer tutan motorlu testerelerin yanı sıra diğer testerelerde de kullanılabileceği belirtilen zincirin, ilk planda İskandinavya bölgesinde ve bazı Avrupa ülkelerinde, 2017’den itibaren ise aralarında Türkiye’nin bulunduğu diğer pazarlarda satışa sunulacağı kaydedildi.

X-Cut zincirinin üretimi için yeni kurulan fabrikada, tamamen robot sistemlerle ve çok hassas tekniklerle üretim gerçekleştiriliyor.

Husqvarna yetkilileri, sensörler yardımıyla kendi başına çim kesimi yapan robot makine‘den sonra X-Cut zincirinin de ilgili pazara şirketin yeni bir hediyesi olduğunu dile getirdi.

Faaliyetine 325 yıl önce silah üretimiyle başlayan şirket, süreç içinde döküm sobalardan beyaz eşyaya, koruyucu kıyafetlerden orman ve bahçe ürünlerine kadar geniş bir yelpazede üretim yaptı. Şirketin motorlu testere kullanırken gerçekleşen kazalara karşı geliştirdiği koruyucu kıyafetler de pazarda önemli bir yere sahip bulunuyor. Kıyafetler, özellikle en çok yaralanmaların gerçekleştiği bacak bölgesinin korunması konusunda işlev görüyor.

Türkiye pazarında da uzun yıllardır faaliyette bulunan Husqvarna’nın, motorlu testere, çim biçme sistemleri, diğer orman ve bahçe ürünleri ile inşaat makineleri profesyonel ve amatör kullanıcılara sunuluyor.

Husqvarna ürünlerini incelemek ve satın almak için FİŞ Jeneratör adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here