Elektrik borçlu çiftçiye iyi haber

0
2126

Özellikle tarımsal sulamada kayıt dışı elektrik kullanımının yaygın olduğu Güneydoğu illerinde çiftçilerin borçlarını ödemelerini sağlamak üzere uygulanan mazot gübre desteklemeleri üzerindeki blokaj uygulamasına son verildi.

Özellikle tarımsal sulamada kayıt dışı elektrik kullanımının yaygın olduğu Güneydoğu illerinde çiftçilerin borçlarını ödemelerini sağlamak üzere uygulanan mazotda gübre desteklemeleri üzerindeki blokaj uygulamasına son verildi. Uygulamanın sonlandırılması üzerine alacaklı konumunda olan Dicle Elektrik, çiftçilerin bekleyen destekleme primlerinin bir an önce ödenebilmesi için çalışma başlattı.

Elektrik borcu bulunan çiftçilerin mazot ve gübre desteğine blokaj uygulanmayacak olması yöre çiftçileri arasında sevinçle karşılandı. Dicle Elektrik de yöre çiftçisinin mazot ve gübreye ait destekleme primlerini bir an önce alabilmeleri için gerekli çalışmalara zaman geçirmeden başladı. Enerji şirketi, Resmi Gazete’de daha önce yayınlanan tebliğ gereğince ödenecek ürün desteklerinin blokaj kapsamında değerlendirilmeye devam edeceğini bildirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here