Gündelik dertler, büyük sorunlar derken yaşadığımız yerin nasıl olduğunu, etrafımızı, doğamızı unutarak her şeyi tüketmeye endeksli hayatlar yaşıyoruz.

Her cumartesi doğaya iyi bakın derken aslında kendiniz ve sevdikleriniz için yapmanızı tavsiye ettiğimiz küçük bir soru bizimkisi.  Peki en sonra evrendeki evimize nasıl baktınız ? Bu açıdan yardımcı olabiliriz.

NASA’nın pek çok fotoğrafı uç uca ekleyerek oluşturduğu Dünya fotoğraflarının aksine Rus uydusu Elektro-L No.1, 121 megapiksellik tek bir fotoğraf çekiyor. Bu fotoğraflar Dünya’nın şimdiye dek çekilmiş en yüksek çözünürlüklü fotoğrafları. James Drake adlı bir eğitimci Rus Dünya Operatif Gözlem Araştırma Merkezi’nden aldığı 350 adet tam çözünürlüklü görseli Dünya üzerinde bir günün nasıl geçtiğini gösteren bir video hazırlamak için kullandı. Uydu alışık olduğumuz bakış açısının tam tersi yönünde durduğu için videoda Güney Kutbu yukarıda, Kuzey Kutbu aşağıda bulunuyor. Fotoğraflardan biri bol bol yakınlaştırma yapıp evrende ne kadar yalnız ve minik göründüğümüzü hatırlamamız için buraya bırakılmış.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here