Ana Sayfa DÜNYANIN ZİRAATİ Çin, ABD pirincini almaya başlıyor mu ?

Çin, ABD pirincini almaya başlıyor mu ?

2390
0

Amerikan Pirinç Federasyon’un haberine göre ABD ve Çin resmi görevlileri yakın bir tarihte Amerikan pirincinin Çin limanlarına sevkiyatına dair bir resmi açıklamada bulunacaklar.

Tarımsal ürün ihracat uzmanlarının hem fikir olduğu gibi, Çin güney sınırındaki Kamboçya ve Tayland’tan artan oranda pirinç alırken bu güne kadar ABD’den hiç pirinç almamıştı.

ABD Pirinç Federasyonundan Betsy Ward ” Bundan sonraki zorluk anlaşmadan sevkiyata geçmek.” şeklinde bir açıklamada bulundu. Kendisi geçmişinde ilaç kalıntıları olaylarında yeteri kadar görevini yapmadığı gerekçesi ile Amerikan pirinç üreticileri ile karşı karşıya gelmişti.

ABD Pirinç Federasyonundan Dow Brantley’in yaptığı bu açıklama ile haberimizi sonlandırıyoruz. ” Üzerinde uzun süredir çalıştığımız bu alışılmışın dışındaki anlaşma ile dünyadaki diğer pirinç üretim protokollerinden çok daha kapsamlı ve detaylı olan bitki sağlığı protokolünü oluşturup uyguladıkları için Amerikan delegasyonuna ve ABD Pirinç Kurumuna teşekkür ederim. Bu sayede her sektör için birlikte çalışma imkanı oluşturdular.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here