Husqvarna Çim Biçme Makinesi
Husqvarna Çim Biçme Makinesi

Çim biçme makineleri, benzinli ve elektrikli olarak iki ayrılırlar. İkiye ayrılan motor tipine göre, kendi içlerinde bıçak çapına göre modelleri bulunmaktadır. 30 cm  bıçak boyu ile başlayan en küçük çim biçme makinelerinin en büyükleri 50 cm üzeri bıçağa sahiptirler. Elektrikli olanlar 900 ila 1000 watt’tan başlar.

honda-hlm-530cs-benzinli-cim-bicme-makinesi
Honda Çim Biçme Makinesi

Çim biçme makinesi almadan önce en önemli husus, bahçenizin büyüklüğü ile alakalıdır. Büyük bıçaklı makineler tek yönde küçük makinelere göre daha büyük bir alanı biçer ve daha az sefer yapmanızı sağlar. Makine büyüdükçe haznesi de büyüdüğü için haznede daha fazla çim depolarsınız. Operasyonel olarak sizi çok rahatlatacak bir artıdır.Haznesi dar veya küçük çim biçme makinelerinde bahçede bırakacağınız biçilmiş çimler mevcut çimlere de kururken zarar verebilir.

Ortalama bahçe büyüklüğünüz için tavsiyelerimiz şu şekilde olacaktır. 500 m²’lik bir bahçe için 37~40 cm’lik  1200- 1600 wattlık elektrikli bir makine uygundur. 500 m²’lik bir bahçe, bahsedilen makineyle yaklaşık 2 saatte (eğer bahçede eğim veya kademe varsa daha uzun sürer) biçilebilir. Buna göre de kendi bahçenize oranlayarak bir tercihte bulunabilirsiniz.

Motorlu çim biçme makinesi tercih etmek daha uygun olduğu haller de bulunmaktadır. Bahçenizde elektrik kablosu ( yukarıdaki örneğimizde 40 metrelik bir kablo işinizi rahatlıkla görürdü.) gezdirecek alanınız büyükse motorlu çim biçme makineleri tercihi en uygunu olacaktır. Tercih rehberine göz atarak genel bir bilgi edinebilirsiniz.

TERCİH REHBERİ

ALAN BÜYÜKLÜĞÜ               KESME GENİŞLİĞİ       MOTOR TİPİ              ŞASE

900 m²’ye kadar                    30 ila 50 cm arası           Elektrikli                    Plastik/Çelik

900-2000 m²’ye kadar            40-55 cm arası               Benzinli/(şanzımanlı)  Çelik

2000 m² ve üzeri                   40-55 cm arası               Benzinli/şanzımanlı    Alüminyum

Geniş çeşit ve uygun fiyatlarla çim biçme makinesi veya çim biçme traktörü almak isterseniz www.fisjenerator.com ‘da ziyaret edebilir, ürünleri inceleyebilirsiniz.

hyundai çim biçme makinesi
Hyundai çim biçme makinesi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here