İletişim engellerini bilmeliyiz.

Çiftlik işletmelerinde etkili bir şekilde iletişim kurmanın önündeki engelleri tespit edebilme, ailenizin iletişimindeki başarıların belirlenmesinde önemli bir başlangıç ​​noktasıdır.

Aile rekabetleri, görüş farklılıkları, aile mesafeleri ve eşitsiz iş yüklerinden bu engeller birçok form ve boyutta olabilir. Bu tartışmalardan kaçınma, diğer aile bireylerinin gelecek kuşaklar için neler hissettiğini ve karar verdiklerini dramatik bir şekilde etkileyebilir.

İletişimde müthiş gelişme sağlayacak ilişkilerde küçük değişiklikler yapabilirsiniz.

Çiftçilere yönelik daha önemli engellerinden biri de aile toplantılarında ve karar vermede kaydedilen ilerlemelerdir.

İletişimin Önemi Anlayın

İletişim hayat boyu sürecek bir gelişme sürecidir. Ona çalışmaya devam etmeniz ve onu sürekli olarak iyileştirmek için ince ayar yapmanız gerekir.

Fikirde ayrı düştüğünüz kişilerle daha iyi iletişim kurarsanız alabileceğiniz bilgileri düşünün.

Her iki taraf da ihtiyaç duyulan ve istenen bilgiyi aldığında, kazanma / kazanma durumu büyümektedir ve ilişki konusunda bir miktar güven geliştirmektedir. Buna karşılık, her iki taraf da aileden ve çiftlikte verimlilik artışı yapar daha mutlu olunur.

Bulunduğunuz yere inanıldığınız bir pozisyon ne kadar zor olursa olsun, onu değiştirebilir ve tekrarlamaya istekli iseniz, çok kısa sürede bunu dramatik bir şekilde değiştirebilirsiniz.

Çiftliğinizde normalde olduğundan farklı bir şey yaparsanız, rolleri ve ilişkileri değiştirecektir. Sürekli olarak yaparsanız, ilişkiyi daha önce olduğu gibi göreceksiniz.

Neden Çatışma Var?

Çatışmaların çoğunluğu yanlış anlama, iletişim yetersizliği ve dinleme eksikliğinden kaynaklanmaktadır. Striegel oradan, sınırların aşıldığını ve güven eksikliğinin yaşandığını söylüyor.

Bir ilişkiyi değiştirmeyi öğrenmek istiyorsanız en büyük şeylerden biri anlamaktır. Birbirlerini cevap vermekten çok anlamak için dinlendiklerinde, her iki taraf da güvenini kaybetmeden ve sınırları aşmadan anlaşmaya varabilirler.

Çatışma her zaman negatif olmak zorunda değildir. İnsanlar doğru şekilde çatışabildiğinde ve nasıl baş edileceğini biliyorsa, bu tartışmadan çıkan iyi şeyler olabilir.

Olumlu çatışma, yeni düşünmeyi, en iyi fikirleri, formüle edilmiş fikirleri ve fikirleri nereden bulacağınızdır.  Düşüncelerimize yardımcı olmamız için başkalarına ihtiyaç duyuyoruz; bu nedenle fikirler başarısız olmaz ve hatalar daha iyi kaçınılmazdır.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here