Gıda ve elyaf gibi çiftliklerden çok iyi şeyler alıyoruz. Çiftlik hayvanlarına maruz kalma ve diğer tarımsal çalışmalar, bağışıklık sisteminizi artırabilir.

Ulusal Tarım Tıbbı Merkezi ile kırsal sağlık iletişim uzmanı Scott Heiberger yaptığı çalışmasında  bağışıklılık sisteminin ziraii çalışandalarda daha güçlü olduğunu belirtti.. Çiftliklerinde büyüyen çocukların astım ve solunum sorunları daha az olduğunu uzun zamandır bildiğimizi söylüyor. Bağışıklık güçlendirici mikroorganizmaların tam olarak ne oldukları ve ne zaman başladığı üzerine bir araştırma yapmaktadır.

“Hamilelik dönemindeki anneler, çiftliklerin yarısı, kasaba çevrelerinden yarısı ve bu mikrobiyolojilerin çoğunun vücudumuza girdiği ilk iki yıl boyunca bu çocukları takip ediyoruz ve bu bağışıklığın ne zaman başladığını göreceğiz. “Ve bunun basitleştirilmiş fikri, tam olarak ne olduğunu ve ne zaman başladığını bulabilirsek,” şişeleyebilir “ve bunu faydalı olduğu gösteriliyorsa herkese verebiliriz.”

Bu araştırmanın bir ya da iki yıl içinde tamamlanması bekleniyor. Heiberger, bir başka araştırmada süt çiftçilerinin ağızlarındaki ve burunlarındaki mikroorganizmaları ofis çalışanlarıyla karşılaştırdığını belirtti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here