case2
Gerçek resmi

Tarım makineleri üreticisi, ülkemizde de Türk Traktör tarafından temsil edilen CASE, çok yeni bir traktörünü Iowa Tarım İlerleme Fuarında tüketicilerinin beğenisine sundu.  “Otonom Konsept Araç” olarak tanıtılan bu traktör, sadece tablet ile kontrol edilebiliyor. Çok şaşırtıcı !

Gelecekten gelen bir tasarımla herkesi şaşırtan Magnum, alışıldığının aksine sürücü için kabin bulundurmuyor. Üzerinde gündelik hayatta kullandığımız teknolojilerle donatılan bu araç, hareketini kameralar, radar, GPS ekipmanlarıyla sağlıyor. Tablet üzerinden bu traktör için özel hazırlanmış bir programla kolaylıkla yönetilebiliyor. Traktör gece gündüz çalışabilecek bir teknikle donatıldığı gibi farklı zamanlarda ekim ve hasat yapabiliyor.

case-2

CASE tarafından geliştirilen rota planlama teknolojisi ile çiftçiye araziyi ve farklı araçlarla simultane tüm operasyonu yönetme imkanı sağlıyor. Traktördeki sensörler ile hareket esnasında oluşabilecek engelleri fark ederek olası kazaları engelleyebiliyor.

Çiftçi tabletiyle traktörü çalıştırdıktan sonra, araç park alanından araziye hiç bir etki ve müdahale olmadan kendisi gidip çalışmaya başlayabiliyor. (Daha neler göreceğiz ? ) Ayrıca bu traktör diğer insan yönetimiyle çalışan araçlarla art arda çalışabiliyor.

419 beygir güçle donatılmış motora sahip CASE, maksimum hız olarak da 50 km/s’ye çıkabiliyor. Konsept tasarım olduğu için fiyatı belli değil şu an itibariyle.

case3

Tasarımıyla hepimizi büyüleyen bu traktörün piyasaya ne zaman sunulacağı herkesin merakla beklediği bir konu. Bloomberg’in raporuna göre, konsept araçlar yasal bir takım zorluklarla karşı karşıya, bunlar çözülmeden de satışa sunulması zaman alacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here